Zumba & Pilates

Zumba Nedir Nasıl Yapılır?

Zumba egzersizleri dans ve aerobik hareketlerinin karıiımını içerir. Denizli Sorisa Spor Zumba etkinliklerinde, kumbiya, hip hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılabilmektedir.

Denizli Sorisa Spor zumba egzersizleri hızlı ve yavaş ritmli müziklerle direnç çalışmalarından oluşur. Bu müzikler de cumbia, salsa, merengue, mambo, flamenko, Ça-Ça-Ça, reggaeton, soca, samba, oryantal dans, bhangra, hip hop, axé music ve tango dans stillerinde kullanılan çeşitli müziklerdir.

Pilates Nedir?

Zayıflamaya ve forma girmeyi amaçlayanların farklı zayıflama metodlarından sonra pilates, sıkılaşma ve toparlama yöntemi olmaktadır. Denizli Sorisa Spor Merkezlerindeki yoğunlaştırılmış antrenmanlar fitness , pilates ve zumba kombinasyonu yapılan doğru veya yanlış diyetlerin ardından vücudun şekillenmesi kol bacak karın ve basen gibi bölgelerde sarkma ve dokusal gevşemelere doğru cevabı verebilmektedir.